Na eerdere tochten bij rustig weer ging het zeilteam van de Burgerschool deze keer met 4 beaufort (en misschien zelfs meer) de zee op. Op een bepaald moment haalden we meer dan 9 knopen. De Da Capo stampte op de golven, het zeewater overspoelde het voordek en de spatten vlogen ons in het aangezicht. Wij – op de hoge hangboord – zagen Yentl precies een paar meter lager zitten. Wat een schitterende ervaring!
Het andere schip van ons team, de Windglider, hebben we niet veel gezien tot het vervaarlijk ons pad kruiste en rakelings langs onze achtersteven voorbij schoot. Sneller dan wij, maar wat wil je met zo’n naam!
Schipper Bert bleef in alle omstandigheden de rust zelf, ook als wij amateurtjes de manoevers wat te traag uitvoerden. Robin kon aan de winch zijn spierballen testen en ervaren Alexander was alomtegenwoordig. Zijn gezicht zag rood van de inspanning.
Zo’n weer en zo’n bemanning, dat smaakt naar meer!
Joost Desmet

Auteur:Joost Desmet

Leave A Comment

Deel op Social Media!